Express klassebevis og medlemskontigent

Express klassebevis og medlemskontigent
Klistremerker gjenninføres.
Fra nå er Express-klistremerket ett bevis for gyldigog betalt medlemskap i Klubben.
Klistremerket vil være et synlig bevis på at båten kan stille i Klasseregattaer/lys og andre større seilarrangement.
Under NM og større seilarrangement vil det bli gjort kontroll mot Expressklubbens medlemslister. Deltar man uten gyldig medlemsskap, kan en risikere diskvaifikasjon i regattaen.
Det vil bli sendt ut betalingsinformasjon for medlemskontigent via e-post.
Dersom du ikke har fått tilsendt en e-post for 2009, er det mest sannsynlig fordi vi har feil eller manglende e-postadresse på deg. Send oss da en beskjed med ny e-postadresse.
Uavhengig om du har fått tilsendt e-post, kan du når som helst betale inn 300,- kr. på klubbens konto som er 1600.21.03080. Husk send en mail til klasseregelansvarlig Vidar Tregde når det er gjort.Oppgi alltid navn, adresse, seilnummer, serienummer på båt, seilforening, telefonnummer, m.m. Dette er svært viktig, vi har ellers ikke mulighet til å spore hvilken båt som har betalt!
NB: Dersom du er ny båteier, se linken Klasseregler for å se hvordan du får klassebevis.
For de som ikke hadde klassebevis i fjor, så må dere i tillegg til å betale inn kontigenten på samme måte som de over, fylle ut de riktige papirer, evt. få gjort noen målinger på båten før Vidar Tregde kan sende ut klassebeviset. Ta kontakt med Vidar Tregde hvis dere har spørsmål rundt dette med klassebevis, mm.
Det er også blitt innskjerpinger vedr. LYS-bevis, dvs. at det nå blir umulig å få riktig lys-bevis (lys tall etc.) uten at lysadministrasjonen har kopi av gyldig klassebevis i fra Expressklubben. Her skal vi finne en enkel måte å administrere dette på, slik at vi får automatikk i disse tingene.
Hvis det er noen som har solgt båten, båter som har skiftet eier, feile adresser evt. tlf. nr., ønsker å melde seg ut eller inn i klubben eller andre relevante opplysninger, vennligst send dette inn til oss så snart som mulig på post@expressklubben.com . Vi sender også informasjon til manskaper om de er registrert hos oss.
Håper dere får en fin seilsesong, vi sees på fjorden.
mvh
Mathias Friis
Leder Expressklubben Nor

Klistremerker gjenninføres!

Fra nå er Express-klistremerket ett bevis for gyldigog betalt medlemskap i Klubben.

Klistremerket vil være et synlig bevis på at båten kan stille i Klasseregattaer/lys og andre større seilarrangement

Under NM og større seilarrangement vil det bli gjort kontroll mot Expressklubbens medlemslister. Deltar man uten gyldig medlemsskap, kan en risikere diskvaifikasjon i regattaen.

Det vil bli sendt ut betalingsinformasjon for medlemskontigent via e-post.

Dersom du ikke har fått tilsendt en e-post for 2009, er det mest sannsynlig fordi vi har feil eller manglende e-postadresse på deg. Send oss da en beskjed med ny e-postadresse.

Uavhengig om du har fått tilsendt e-post, kan du når som helst betale inn 350,- kr. på klubbens konto som er 1600.21.03080. Husk send en mail til klasseregelansvarlig Bjørn Rundhovde – bjorn@mx5.no  når det er gjort.Oppgi alltid navn, adresse, seilnummer, serienummer på båt, seilforening, telefonnummer, m.m. Dette er svært viktig, vi har ellers ikke mulighet til å spore hvilken båt som har betalt!

NB: Dersom du er ny båteier, se linken Klasseregler for å se hvordan du får klassebevis.

For de som ikke hadde klassebevis i fjor, så må dere i tillegg til å betale inn kontigenten på samme måte som de over, fylle ut de riktige papirer, evt. få gjort noen målinger på båten før Vidar Tregde kan sende ut klassebeviset. Ta kontakt med Vidar Tregde hvis dere har spørsmål rundt dette med klassebevis, mm.

Det er også blitt innskjerpinger vedr. LYS-bevis, dvs. at det nå blir umulig å få riktig lys-bevis (lys tall etc.) uten at lysadministrasjonen har kopi av gyldig klassebevis i fra Expressklubben. Her skal vi finne en enkel måte å administrere dette på, slik at vi får automatikk i disse tingene.

Hvis det er noen som har solgt båten, båter som har skiftet eier, feile adresser evt. tlf. nr., ønsker å melde seg ut eller inn i klubben eller andre relevante opplysninger, vennligst send dette inn til oss så snart som mulig på post@expressklubben.com . Vi sender også informasjon til manskaper om de er registrert hos oss.

Håper dere får en fin seilsesong, vi sees på fjorden.

mvh

Mathias Friis

Leder Expressklubben Norge

Expressklubben Nasjonalt

22/12/2009