Tor Eriksen utnevnt til æresmedlem !

IMG_1209

Etter kveldens onsdagsregatta i Bundefjorden seilforening, ble Tor Eriksen tildelt æresmedlemskap i Norsk Expressklubb. Tor kjøpte sin “Calypso” (NOR-588) høsten 1982 eller våren 1983, og sammen har de 30 års jubileum denne sesongen. Ikke bare har han eid båten i 30 år, han har også seilt den aktivt hele perioden. Det er en bedrift ikke mange gjør etter ham….. Mange har seilt med Tor opp gjennom årene, og de siste 10 årene har to tidligere mannskaper kjøpt egne Expresser. Den ene seiles av hans barnebarn, Trym.

Tor føyer seg herved inn i rekken sammen med klubbens andre æresmedlem, Bjørn Vadholm.

Tor ble overrekket en flott tegning av Calypso samt blomster som tegn på hans æresmedlemskap. Vi gratulerer !!

Vi hadde ett fredagsintervju med Tor for noen uker siden. Det kan du lese her :

http://www.expressklubben.com/wp3dotnull/2013/03/22/fredagsintervjuet-6/

 

Expressklubben Nasjonalt

22/05/2013